• საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ავტოპარკი განახლდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ავტოპარკი "რენაულტის“ და "შკოდას" მარკის 130-მდე ახალი ავტომობილით განახლდა.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, ვაჟა სირაძემ ახალი სატრანსპორტო საშუალებები დაათვალიერა და ტექნიკურ მახასიათებლებს გაეცნო.
ავტომობილები საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა რეგიონში გადანაწილდება.
ახალ ავტოტრანსპორტს შორისაა მაღალი გამავლობის ავტომობილები, რომლებიც მაღალმთიანი რეგიონებისთვისაა განკუთვნილი.
საპატრულო პოლიციის ავტოპარკის განახლება უფრო მეტად შეუწყობს ხელს პატრულ-ინსპექტორების საქმიანობის განხორციელებას.
ინფრასტრუქტურის განახლების მიზანია საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანობის ამაღლება და პოლიციელებისთვის უკეთესი, კომფორტული სამუშაო პირობების შექმნა.

• Car fleet of the Patrol Police Department has been upgraded
The car fleet of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs was upgraded with 130 new “Renault” and “Skoda” cars.
Director of the Patrol Police Department, Vazha Siradze, inspected the new vehicles and familiarized himself with their technical characteristics.
Cars will be distributed in different regions throughout Georgia.
New vehicles include off-road vehicles designed for mountainous regions.
Renovation of the Patrol Police car fleet will contribute more to the activities of Patrol inspectors.
The goal of infrastructure renewal is to increase the efficiency of police activities and create better, more comfortable working condition for police officers.