• საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი საქველმოქმედო აქციას შეუერთდა
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი შს მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციას შეუერთდა. საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფ ოჯახებს ქვეყნის ყველა რეგიონში დაეხმარებიან.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს უფროსი შალვა შენგელია და მისი თანამშრომლები ზუგდიდის რაიონში, კომბინატის დასახლებაში მცხოვრებ კობა გვალიას რვაშვილიან ოჯახს წინასაახალწლოდ ესტუმრნენ. მათ გვალიების ოჯახს საოჯახო ტექნიკა: პერსონალური კომპიუტერი და კომპიუტერის მაგიდა, პლაზმური ტელევიზორი, სარეცხი მანქანა, ელექტროღუმელი, საწოლი, სხვადასხვა საყოფაცხოვრებო ნივთი, ასევე, ტკბილეული და საკვები პროდუქტები გადასცეს.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები ასევე ეწვივნენ ზუგდიდის რაიონის სოფელ ინგირში გიორგი ჩხოფოლიას ხუთშვილიან ოჯახს. სამართალდამცველებმა ჩხოფოლიების მრავალშვილიან ოჯახს საოჯახო ტექნიკა: ტელევიზორი, კომპიუტერი, მაცივარი, სარეცხი მანქანა, ტკბილეული და სხვა საკვები პროდუქტები მიუტანეს.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი, ქვეყნის მასშატბით, სამომავლოდაც გააგრძელებს საქველმოქმედო აქციაში მონაწილეობას და სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი, ასევე, მრავალშვილიანი ოჯახების დახმარებას.

• Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs joined the charity ...
Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs continues charity campaign initiated by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze. The employees of Patrol Police will assist extremely poor families of all regions of the country in the future.
In connection with upcoming New Year, Shalva Shengelia, Head of the Samegrelo-Zemo Svaneti Main Division of Patrol Police Department and his employees visited family of Koba Gvalia with 8 children who live in Kombinati Settlement, Zugdidi. Patrol police officers handed personal computer and computer table, led-tv, washing machine, electric oven, bed, household appliances and also sweets and food supplies to Gvalia’s family members.
Also employees of Patrol Police Department of MIA visited family of Giorgi Chkhophelia with 5 children who are residents of Ingiri village, Zugdidi. The law enforcers gifted the family with hosehold appliances: Tv, computer, refrigerator, washing machine, sweets and food supplies.
The Patrol Police Department will continue to participate in the above mentioned charity campaign and assist extremely poor families and families with many children of all regions of the country.