შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის იმერეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლები შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციას განაგრძობენ. იმერეთის მთავარი სამმართველოს უფროსი დავით მამულაშვილი და მისი თანამშრომლები ქუთაისში მცხოვრებ ორ მრავალშვილიან ოჯახს, ასევე ხანდაზმულთა პანსიონატს ესტუმრნენ და საჩუქრები გადასცეს.
სამართალდამცველებმა თამაზ მინდიაშვილის ხუთშვილიან ოჯახს საოჯახო ტექნიკა: სარეცხი მანქანა, მაცივარი, ლეპტოპი, ელექტროჩაიდანი, ტკბილეული და საკვები პროდუქტები მიუტანეს. საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები ასევე ესტუმრნენ მამუკა ცომაიას ოთხშვილიან ოჯახს და გაზქურა, სარეცხი მანქანა, მაცივარი, ელექტროჩაიდანი, ტკბილეული და საკვები პროდუქტები გადასცეს.
საქველმოქმედო აქციის ფარგლებში, იმერეთის საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა ასევე მოინახულეს ქუთაისის ხანდაზმულთა პანსიონატში მცხოვრები 90 მოხუცი და მათ პლაზმური ტელევიზორი, ხორცსაკეპი მანქანა და ტკბილეული მიუტანეს.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი აგრძელებს საქველმოქმედო აქციაში მონაწილეობას ქვეყნის მასშატაბით სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფი, მრავალშვილიანი ოჯახების, ბავშვთა სახლებისა და მოხუცებულების დასახმარებლად.

Charity campaign initiated by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze continues. This time Head of Imereti Division of Patrol Police Department Davit Mamulashvili visitied two families with many children residing in Kutaisi as well as elderly asylum and handed out gifts.
Law enforcers handed out technic to the familie of Tamaz Mindiashvili, namely: washing machine, refrigerator, personal computer, electric water heater, food products and sweets. Patrol Police also visited family of Mamuka Tsomaia and handed out: stove, washing machine, refrigerator, electric water heater, sweets and food products.
Imereti Division of Patrol Police Department also visited elderly asylum of Kutaisi where 90 elderly man and women reside and handed out sweets, TV and Slicer machine.