• საპატრულო პოლიციაში გატარებულ რეფორმებს სომხეთის პოლიციის დელეგაციის წევრები გაე...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტს სომხეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსი - ვაჰე ღაზარიანი დელეგაციასთან ერთად ეწვია. სტუმრებს შინაგან საქმეთა მინისტრმა - ვახტანგ გომელაურმა, მინისტრის მოადგილემ - გიორგი ბუთხუზმა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა - ვაჟა სირაძემ უმასპინძლეს.
ვაჟა სირაძემ სომხეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსს და დელეგაციის წევრებს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის საქმიანობა, განხორციელებული რეფორმები და სამომავლო გეგმები გააცნო.
ვახტანგ გომელაურმა სტუმრებს საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟების ავტომობილები და აღჭურვილობა დაათვალიერებინა. სომეხმა სამართალდამცველებმა საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრიც მოინახულეს, სადაც იმ სერვისებს გაეცნენ, რომელთა მიღებაც მოქალაქეებს „ერთი სარკმლის პრინციპით“ შეუძლიათ.
ვიზიტის ფარგლებში, სომხეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსი და დელეგაციის წევრები შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ "112"-ს და შსს-ს აკადემიას ეწვევიან.

• Members of Armenian Police delegation got acquainted with reforms carried out in...
Mr. Vahe Ghazaryan, the Head of Police of the Republic of Armenia along with the official delegation visited the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The guests were hosted by the Minister of Internal Affairs - Vakhtang Gomelauri, the Deputy Minister - Giorgi Butkhuzi and the Director of the Patrol Police Department - Vazha Siradze.
Vazha Siradze briefed the Head of Police of the Republic of Armenia and the members of delegation on the activities of the Patrol Police Department, reforms carried out and future plans.
Vakhtang Gomelauri showed to the guests the vehicles and equipment of the patrol police crews. Also, the Armenian law enforcement officers visited the Unified Service Center of the Patrol Police, where they got acquainted with the services that citizens can receive on a "one-stop-shop" basis.
Within the framework of the visit, the Head of Police of the Republic of Armenia and the members of delegation will visit the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs, Public Safety Management Center "112" and the Academy of the Ministry of Internal Affairs.