• საპატრულო პოლიციამ თბილისში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული ე.ი. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
დანაშაული 3-დან 6 წლამდე ვადით პატიმრობას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 4 ივნისს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1994 წელს დაბადებულ დ.ბ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე დაზიანება მიაყენა.
სამართალდამცველებმა ე.ი. ცხელ კვალზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ამოღებულია​ ნივთმტკიცებად.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

• Patrol police solved the case of wounding in Tbilisi as a result of immediate ac...
The officers of Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities, detained E.I. (DoB1993 in Tbilisi for causing severe health damage on purpose.
The investigation established that on June 4 of the current year, on the basis of conflict, detainee inflicted body injuries with a cold steel to D.B. (DoB 1994).
The law enforcers arrested E.I. as a result of immediate police activities, the weapon of crime - the knife has also been seized as evidence.
The investigation is underway under article 117 of the Criminal Code of Georgia, which stipulates severe health damage on purpose.