შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულოს პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს საგამოძიებო განყოფილებისა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთისა და საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანის ფაქტებზე უცხო ქვეყნის 6 მოქალაქე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქემ 1981 წელს დაბადებულმა ს.ო.-მ თავისი მართვის ქვეშ არსებული სატვირთო ავტომანქანით, ასევე, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები: 2002 წელს დაბადებული ო.ფ., 1988 წელს დაბადებული თ.ჩ., 1985 წელს დაბადებული ს.ი., 1989 წელს დაბადებული ჰ.ო. და 1987 წელს დაბადებული ა.ქ. სასაზღვრო საკონტროლო-გამშვები პუნქტის „სარფის“ გვერდის ავლით, საქართველოს ტერიტორიაზე ფარულად, უკანონოდ გადმოიყვანა.
პოლიციამ ექვსივე მათგანი სასაზღვრო გამშვები პუნქტის ტერიტორიაზე დააკავა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილითა და სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.

As a result of jointly conducted operational measures and investigative actions, the employees of Investigation Department of Adjara Police Main Division of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of the Revenue Service under the Ministry of Finance, detained 6 foreign citizens on the facts of illegal crossing of the Georgian state border and illegal transportation of a migrant across the Georgian state border.
The investigation established that a citizen of the Republic of Turkey, S.O. (DoB 1981), drove a truck under, as well as citizens of the Republic of Turkey: O.F. (DoB 2002), T.Ch. (DoB 1988), S.I. (DoB 1985), H.O. (DoB 1989), and A.Q. (DoB 1987). Bypassing the border checkpoint "Sarpi", they secretly and illegally crossed into the territory of Georgia.
The police arrested all six of them on the territory of the border checkpoint.
The committed crime envisions from 4 to 8 years of imprisonment.
The investigation is underway under Article 344 Part II of the Criminal Code and Part II of Article 344 of the Criminal Code of Georgia.