• საპატრულო პოლიციამ ნივთის დაზიანების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული, წარსულში მკვლელობის მცდელობისა და ქურდობისთვის ნასამართლევი, ლ.ჩ. ნივთის დაზიანების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მას შემდეგ, რაც ბრალდებულმა რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქცია დატოვა, მან მზიურის პარკში მდებარე ვიდეოსამეთვალყურეო კამერები განზრახ დააზიანა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187- ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც სხვისი ნივთის დაზიანებას ან განადგურებას გულისხმობს.

• Patrol police arrested one person for damaging an object
Employees of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative actions, detained previously convicted for attempted murder and theft - L.Ch. (DoB 1982), for damaging an object.
The investigation established that after the defendant left the ongoing protest on Rustaveli Avenue, he damaged the video surveillance cameras on purpose located in Mziuri Park.
The investigation is being conducted according under Article 187, I part of the Criminal Code of Georgia, which implies damage or destruction of other’s property.