• საპატრულო პოლიციამ ნარკოდანაშაულის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების მომზადების ფაქტებზე, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე, 1995 წელს დაბადებული ი.ფ., თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა, ი.ფ., გადამოწმების მიზნით შეაჩერეს, რა დროსაც მისი პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოღებულ 244 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დამატებით ამოღებულ იქნა 998.87 გრამი ნარკოტიკული ნივთიერება, რომლის ნაწილსაც ბრალდებული ინახავდა დაცულ საცავში, ხოლო ნაწილი განთავსებული ჰქონდა კონკრეტულ ლოკაციაზე მისი შემდგომი რეალიზაციის მიზნით.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260- ე მუხლის 1-ლი და 18-260- ე მუხლის მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• The patrol police arrested one person for drug-related crime
Employees of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested the citizen of Russian Federation - I.F. (DoB 1995) in Tbilisi on the facts of illegal purchase and storage and selling drugs.
The investigation established that the officers of the patrol police, stopped I.F. for the purpose random inspection. During the personal search officers seized 244 packages of narcotic drugs as evidence from I.F.
As a result of investigative actions, 998.87 grams of narcotic substance was additionally seized, part of which was kept by the defendant in a secret compartment, other part was placed in a specific location for its further sale.
The investigation is being conducted under Article 260, part I and Article 18-260 part IV of the Criminal Code of Georgia.