• საპატრულო პოლიციამ გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ჩადენილ ძა...
საპატრულო პოლიციამ გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ა.კ. და 1988 წელს დაბადებული ა.მ. ჯგუფურად ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 9 აგვისტოს, თბილისში, ცირკის მიმდებარე ტერიტორიაზე, გენდერული იდენტობის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით, 1993 წელს დაბადებულ ჯ.ც.-ს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
სამართალდამცველებმა ა.კ. და ა.მ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის “ბ” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობას გულისხმობს.

• MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS SOLVED THE CASE OF VIOLENCE COMMITTED ON THE GROUND...
MINISTRY OF INTERNAL AFFAIRS SOLVED THE CASE OF VIOLENCE COMMITTED ON THE GROUNDS OF GENDER IDENTITY INTOLERANCE – TWO PERSONS DETAINED
The officers of Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities detained in Tbilisi A.K. (DoB 1991) and A.M. (DoB: 1988) for violence committed in group.
The investigation established that on August 9 of this year, in Tbilisi, in the vicinity of the circus, the accused persons on the grounds of gender identity intolerance verbally and physically assaulted J.C. (DoB: 1993).
The law enforcers detained A.K. and A.M. shortly after the crime took place.
Investigation is in progress under the sub-clause “b” of the Article 126 1 of the Criminal Code of Georgia.