• საპატრულო პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებული არ...
საპატრულო პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებული არიან უცხო ქვეყნის მოქალაქეები
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უკრაინის 2 მოქალაქე დააკავეს.
2005 წელს დაბადებულ ს.ტ.-ს და 2005 წელს დაბადებულ ო.კ.-ს ბრალი ედება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვაში, ასევე, გასაღების მომზადებასა და გასაღების მცდელობაში.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულების პირადი, ავტომობილის და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 103 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია ელექტრო სასწორი და ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, ასევე, გასაღების მომზადებისა და გასაღების მცდელობის ფაქტებზე მიმდინარეობს, სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 18-260-ე და 19-260-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs have detained 2 citizens of Ukraine for drug-related charges.
S.T., born in 2005, and O.K., born in 2005, are charged with illegal purchase and storage of drugs in a large amount committed in group by prior agreement, as well as preparation and attempt to sell drugs.
During a search of the personal belongings, vehicles, and temporary residence of those detained on charges of drug crimes, law enforcement officers seized a large amount of ] "Methadone" drug - 103 packages.
As a result of the investigative actions, the police seized an electric scale and materials necessary for packaging narcotics as evidence.
The investigation is ongoing into the facts of illegal purchase and storage of narcotics in large quantities by a group with prior agreement, as well as the preparation and attempted sale of narcotics, under Articles 260, 18-260 and 19-260 of the Criminal Code of Georgia.