• საპატრულო პოლიციამ ჯგუფური ყაჩაღობის ბრალდებით თბილისში ორი პირი ცხელ კვალზე დაა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფური ყაჩაღობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ორი პირი - 2004 წელს დაბადებული გ.ხ. და 2003 წელს დაბადებული გ.ბ. დანაშაულის ჩადენის ადგილზე, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ გლუვლულიანი სანადირო თოფითა და ცივი იარაღით შეიარაღებულმა ბრალდებულებმა, სიცოცხლისა და ჯანმრთელობისთვის საშიში ძალადობით, ჩიტაიას ქუჩაზე მდებარე მაღაზია „სპარი“-ის მოლარეებს თანხა მოსთხოვეს, ხოლო ბრალდებულმა გ.ხ.-მ მაღაზიაში შესვლისთანავე იარაღიდან უმისამართოდ გაისროლა.
გ.ხ.-მ და გ.ბ.-მ მაღაზიის მოლარეს 300 ლარამდე თანხა წაართვეს, რის შემდეგაც მიმალვას შეეცადნენ, რა დროსაც მაღაზიის შესასვლელთან საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟმა დააკავა.
სამართალდამცველებმა, ნივთმტკიცების სახით, დანაშაულის ჩადენის იარაღები - გლუვლულიანი სანადირო თოფი და დანა ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობას და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა შენახვას გულისხმობს.

• Patrol Police detained two persons in Tbilisi for the armed robbery committed in...
The officers of Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained two persons – G.Kh. (DoB 2004) and G.B. (DoB 2003) at the place of crime in Tbilisi for the armed robbery committed in group and illegal purchase and keeping of firearms.
Investigation established that two individuals armed with a knife and smooth barrel shotgun, under the pressure of violence dangerous to life, demanded cash from the cashier of “Spar” supermarket located on Chitaia street, Tbilisi. G.Kh. made an untargeted shot as soon as he entered the supermarket.
G.KH. and G.B. misappropriated 300 GEL from the cashier and attempted to flee the place of crime, however they were arrested by the patrol Police crew.
Law enforcers have already seized weapons of crime- a knife and smooth barrel shotgun.
Investigation is in progress on the fact of the armed robbery committed in group and illegal purchase and keeping of firearms, article 179, II part, sub-paragraph “B” and article 236, III part of the Criminal Code of Georgia.