• საპატრულო პოლიციამ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ...
საპატრულო პოლიციამ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ფონიჭალაში არასრულწლოვანი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული ი.ჯ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟმა არასრულწლოვანი, ფონიჭალის დასახლებაში იმ დროს შეაჩერა, როდესაც მას 13 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „სირეცი“ გადაჰქონდა. საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა აღნიშნული ნარკოტიკული საშუალება ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Patrol Police detained an under-aged person for illegal purchase and keeping of ...
Patrol Police detained an under-aged person for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities
The officers of Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained I.J. (DoB 2004) for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
Committed crime envisages from 5 to 8 years of imprisonment
Patrol Police crew stopped the minor on the territory of Ponitchala settlement, when he was carrying 13 packages of the so called “Sirets” drug substance. Officers of the Patrol Police seized the mentioned drug as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.