შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს კრიმინალური დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული კონსტანტინე ლ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ კონსტანტინე ლ-ს თბილისში, გამრეკელის ქუჩაზე, შელაპარაკება მოუვიდა 1969 წელს დაბადებულ გიორგი ჯ-სთან და 1993 წელს დაბადებულ ნიკოლოზ ი-სთან, რა დროსაც ორივეს ცეცხლსასროლი იარაღით ფეხის არეში ჭრილობები მიაყენა. ბრალდებული შემთხვევის ადგილიდან მიმალვას ცდილობდა, საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა იგი ადგილზევე დააკავეს. ნიკოლოზ ი. და გიორგი ჯ. გადაყვანილი არიან საავადმყოფოში და მათ ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი – პისტოლეტი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლის მე-7 ნაწილით და 236-ე მუხლის 1-ლი და მე-2 ნაწილებით).

The officers investigation unit of Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained Konstantine L. (DoB 1991) for causing intentional damage to health and illegal purchase, keeping and carrying of firearm.
Investigation established that Konstantine L. was involved in conflict with Giorgi J. (DoB 1969) and Nikoloz I. (DoB 1993) in the course of which he inflicted multiple injuries in leg areas to both of the above mentioned persons. Konstantine L. attempted to leave the place of incident when he was arrested by the Patrol Police officers. Giorgi J. and Nikoloz I. were transferred to the hospital and at this moment their lives are not in danger.
Investigation is in progress on the fact of causing intentional damage to health and illegal purchase, keeping and carrying of firearm, article 177, VII part and article 236, I and II parts of the Criminal Code.