• საპატრულო პოლიციამ ავტომობილის ქურდობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უკრაინის მოქალაქე, 1988 წელს დაბადებული ვ.ფ. სატრანსპორტო საშუალების წინააღმდეგ ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული უკანონოდ დაეუფლა 1993 წელს დაბადებული მ.მ.-ს კუთვნილ ავტომობილს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, მყისიერად მოხდა ავტომობილის ადგილსამყოფელის დადგენა, დანაშაულის სავარაუდო ჩამდენი პირის იდენტიფიცირება და დაკავება.

The employees of the patrol police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the investigative activities detained the citizen of Ukraine, V.F (DoB 1988) in Tbilisi on charges of theft from the vehicle.
The investigation established that the accused person illegally took possession of the vehicle owned by M.M. (DoB 1993) and hid from the scene of the accident.
As a result of the investigation and search activities carried out by the employees of the patrol police department, the location of the vehicle was immediately established, the alleged perpetrator of the crime was identified and arrested.
The investigation is being conducted under Article 177, Part III, Sub-paragraph "D" of the Criminal Code.