• საპატრულო პოლიცია ”კოვიდ 19”-ის გავრცელების წინააღმდეგ მიმართული წესებისა და რეკ...
საპატრულო პოლიცია ”კოვიდ 19”-ის გავრცელების წინააღმდეგ მიმართული წესებისა და რეკომენდაციების აღსრულების მიზნით მეტროსადგურებთან ინტენსიურ მონიტორინგს განახორციელებს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი, უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებების შესაბამისად, "კოვიდ 19"-ის გავრცელების წინააღმდეგ მიმართული წესებისა და რეკომენდაციების აღსრულების მიზნით, მეტროსადგურებთან ინტენსიურ მონიტორინგს ახორციელებს.
თბილისში არსებულ ყველა მეტროსადგურთან მობილიზებული იქნებიან პატრულ-ინსპექტორები, რომლებიც მოქალაქეთა უსაფრთხოების მიზნით, მეტროსადგურში შემსვლელი და გამომსვლელი პირების მიერ პირბადეების გაკეთებას და კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით მოქმედი წესების დაცვას გააკონტროლებენ.

• Patrol Police will conduct intensive monitoring activities near to subway statio...
Patrol Police will conduct intensive monitoring activities near to subway stations in order to enforce rules and recommendations imposed against the spread of Covid-19
Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, in accordance with the decision of the Inter-Agency Coordination Council of the Georgian government, will conduct intensive monitoring activities near to subway stations in order to enforce rules and recommendations imposed against the spread of Covid-19.
Patrol- inspectors will be mobilized near to all subway stations of Tbilisi, who will control the observance of rules imposed for the safety of citizens, to prevent the spread of coronavirus as well as wearing of surgical masks by people entering and leaving subway stations.