მიმდინარე წლის 4–6 მარტს, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში გაიმართა სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა შსს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და შსს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ერთობლივ წარმომადგენლებსა და შვედეთის სამეფოს, დანიის სამეფოსა და ფინეთის რესპუბლიკის კრიმინალური პოლიციის წარმომადგენლებს შორის ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის საკითხებზე.
შეხვედრაზე მხარეებმა ტრანსსასაზღვრო ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ერთობლივი ბრძოლის მექანიზმების შემუშავებისა და სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები განიხილეს.

On 4-6 March 2015, at the Ministry of Internal Affairs of Georgia was held a working group meeting on organized crime issues between joint representatives of the Central Criminal Police Department of the MIA of Georgia and the International Relations Department of the MIA of Georgia and representatives of criminal police of the Kingdom of Sweden, the Kingdom of Denmark and the Republic of Finland.
Within the frames of the meeting sides discussed mechanisms for the fight against trans-border organized crime and set plans for deepening existent co-operation