• სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ჩადენილი ხულიგნობის ბ...
სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ჩადენილი ხულიგნობის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახალქალაქის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი პირი - 1954 წელს დაბადებული ს.პ. და 2001 წელს დაბადებული ა.მ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს. მათ ბრალი ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ჩადენილ ხულიგნობაში ედებათ.
​გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 26 მარტს, ქალაქ ახალქალაქში, თავისუფლებისა და ჯავახიშვილის ქუჩების კვეთაზე მდებარე კაფე-ბარი "გოლდის" მიმდებარედ მომხდარი სიტყვიერი დაპირისპირების დროს ბრალდებულებმა განახორციელეს გასროლები ცეცხლსასროლი იარაღიდან.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება მიმდინარეობს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით, ასევე, 239-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და ამავე მუხლის მე-3 ნაწილით, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას და წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ცეცხლსასროლი იარაღის გამოყენებით ჩადენილ ხულიგნობას გულისხმობს.

• Samtskhe-Javakheti Police detained two persons for hooliganism committed with fi...
The officers of Akhalkalaki police division under Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained two persons- S.P. (DoB 1954) and A.M. (DoB 2001) based on the relevant Court decision. Detainees are accused of hooliganism committed with firearm.
Investigation established that on March 26, detainees made several shots with firearms during the verbal argument in vicinities of cafe-bar “Gold” located in Akhalkalaki, namely on crossing of Freedom and Javakhishvili Streets.
Investigation is in progress under the auricle 236, parts III and IV, article 239, II part, sub-paragraph “A” and part III of the same article, envisaging illegal purchase, keeping and carrying of firearm and hooliganism committed with firearms under by the Criminal Code of Georgia.