• სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ ოჯახში ძალადობისა და ოჯახის წევრის მიმართ მუქარის ბრალ...
სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ ოჯახში ძალადობისა და ოჯახის წევრის მიმართ მუქარის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ადიგენის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული მ.ა. ადიგენის რაიონში დააკავეს.
მას ბრალი ედება არასრულწლოვნის თანდასწრებით, ოჯახის ორი წევრის მიმართ ჩადენილ ძალადობასა და მამის მიმართ განხორციელებულ მუქარაში.
​დანაშაული 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
​გამოძიებით დადგინდა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა მ.ა.-მ, თავის საცხოვრებელ სახლში, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა შვილს - 2005 წელს დაბადებულ ზ.ა.-ს. ასევე, ბრალდებულმა მამაკაცმა, თავისი არასრულწლოვანი შვილის თანდასწრებით, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა მამას - 1946 წელს დაბადებულ პ.ა.-ს და მას სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
​გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის "ა", "ბ" და "გ" ქვეპუნქტებით, ასევე, 11 პრიმა-151-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც არასრულწლოვნის თანდასწრებით ორი ან მეტი პირის, მათ შორის, არასრულწლოვნის მიმართ ოჯახში ძალადობასა და ოჯახის წევრის მიმართ მუქარას გულისხმობს.

• One person detained by Samtskhe-Javakheti police for domestic violence and threa...
One person detained by Samtskhe-Javakheti police for domestic violence and threat against family member
The officers of Samtskhe-Javakheti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained M.Z. (DoB 1977) in Adigeni region.
Detainee is accused of violence committed against two family members in presence of under-aged person and threat against father.
Investigation established that being under alcohol influence, M.A. physically assaulted his son – Z.A. born in 2005. M.A. physically assaulted his father as well -P.A. (DoB 1946) in presence of under-aged son and threatened with liquidation.
​Investigation is in progress on the fact of domestic violence against two or more individuals in presence of under aged person and threat against family member- crime envisaged under the article 1261, II part, sub-paragraph “A” “B” and “C” and article 111-151, II part,sub-paragraphed” of the Criminal Code of Georgia.