• სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ ნინოწმინდაში ოჯახში ძალადობისა და მუქარისთვის 1 პირი ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ნინოწმინდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახის წევრების მიმართ განხორციელებული მუქარისა და ძალადობისთვის, 1975 წელს დაბადებული ა.ი. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ბოლო სამი თვის განმავლობაში სისტემატურად ძალადობდა მეუღლის - 1975 წელს დაბადებული ა.ი.-ის, მამის - 1948 წელს დაბადებული შ.ი.-ისა და დედის - 1950 წელს დაბადებული ნ.ი.-ის მიმართ. ერთ-ერთი ურთიერთშელაპარაკების დროს, ა.ი. ოჯახის წევრებს სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა და საცხოვრებელ სახლში არსებული ავეჯი დააზიანა.
გამოძიება ოჯახში ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილ ძალადობისა და მუქარის ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის "გ" ქვეპუნქტით და 11 პრიმა 151-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Samtskhe-Javakheti police detained one person in Ninotsminda for domestic violen...
The officers of Ninotsminda police division under Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained A.I. (DoB 1975) for threat and violence against family member.
Investigation established that detainee physically abused his spouse – A.I. (DoB 1975), father – Sh. I.(DoB 1948) and mother – N.I. (DoB 1950) for the last three months on the regular basis. During one of the confrontations, detainee threatened family members with liquidation and damaged house furniture.
Investigation is in progress on the fact of threat and violence against two or more family members, article 1261, II part, sub-paragraph “C” and article 111-151, II part, sub-paragraph “D” of the Criminal Code of Georgia.