• სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივებისა და ახალქალაქის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2 პირი - 1991 წელს დაბადებული ს.ს. და 1991 წელს დაბადებული ს.ს., ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ახალქალაქში, პირადი კონფლიქტის ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულის მრავლობითი დაზიანება მიაყენეს 1990 წელს დაბადებულ ა.ა.-ს, 1996 წელს დაბადებულ მ.ქ.-ს, 1998 წელს დაბადებულ ს.ა.-ს და 1992 წელს დაბადებულ რუსეთის ფედერაციის მოქალაქეს - ა.ა.-ს.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

• Two persons detained by Samtskhe-Javakheti Police for the attempted premeditated...
The officers of detectives division along with Akhalkalaki police division of Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the immediate operative-search and investigative activities detained two persons- S.S. (DoB 1991) and S.S. (DoB 1991) for the attempted premeditated murder of two or more people under aggravating circumstances.
Investigation established that on the basis of the private conflict, detainees inflicted multiple injuries with a cold steel to A.A. (DoB 1990) M.K. (DoB 1996) S.A. (DoB 1998) and Russian citizen A.A. (DoB 1992).
Investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder of two or more people under aggravating circumstances, article 19-109, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.