• სამცხე-ჯავახეთის პოლიციამ ახალციხის მუნიციპალიტეტში ძარცვის ბრალდებით ორი პირი დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახალციხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორი არასრულწლოვანი - 2004 წელს დაბადებული ლ.წ. და 2003 წელს დაბადებული ლ.ჯ., წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი ძარცვის ბრალდებით, ახალციხის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
​დანაშაული 4-დან 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები ახალციხის მუნიციპალიტეტის სოფელ აწყურში მდებარე სასურსათო მაღაზიაში უკანონოდ შეიჭრნენ, სავაჭრო ობიექტის მეპატრონეს გარკვეული ოდენობის თანხა და პროდუქცია წაართვეს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
პოლიციამ ორივე არასრულწლოვანი მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავა. ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნაძარცვი პროდუქცია და თანხა.
​გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 178-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით, ასევე, ამავე მუხლის მე-3 ნაწილის "ა" და "ბ" ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც არაერთგზის, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ძარცვას გულისხმობს.

• Two person detained in Samtskhe-Javakheti region for robbery
The officers of Akhaltsikhe police division of Samtske-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained two under-aged persons- L.Ts. (DoB 2004) and L.J. (DoB 2003) for robbery committed in group with a prior agreement in Akhaltsikhe municipality. The committed crime envisages from 4 to 8 years of imprisonment.
Investigation established that detainees broke into one of the supermarkets located in Atskuri village, Akhaltsikhe municipality, misappropriated cash, and products and fled from the crime scene.
Police managed to detain both of the offenders shortly, as a result of immediate activities. Illegally appropriated cash and other items were seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of robbery committed in group with a prior agreement, article 178, II part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.