• სამთო-სათხილამურო კურორტებზე მოთხილამურე პატრულებმა და შინაგან საქმეთა სამინისტრ...
სამთო-სათხილამურო კურორტებზე მოთხილამურე პატრულებმა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლებმა მუშაობა დაიწყეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა - მოთხილამურე პატრულებმა ზამთრის კურორტებზე საზოგადოებრივი წესრიგისა და დამსვენებელთა უსაფრთხოებას დაცვის მიზნით მუშაობა დაიწყეს.
მათთან ერთად დამსვენებლების უსაფრთხოებაზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სამთო მაშველები და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებიც იზრუნებენ.
მოთხილამურე პატრულებმა უკვე გაიარეს გადამზადების კურსი და 100-მდე თანამშრომელი გუდაურის, მესტიის (თეთნულდი, ჰაწვალი), და გოდერძის უღელტეხილის ზამთრის კურორტების სასრიალო ტრასებზე პატრულირებას განახორციელებენ.
მოთხილამურე პატრულები აღჭურვილები არიან ყველა საჭირო ტექნიკით, რათა დამსვენებლებს საჭიროების შემთხვევაში შესაბამისი დახმარება გაუწიონ.
სამთხო-სათხილამურო კურორტებზე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები 2016 წლიდან მუშაობენ და ამ წლების განმავლობაში ასეულობით ადამიანს გაუწიეს დახმარება.

• Ski patrol and employees of various units of the Ministry of Internal Affairs ha...
Ski patrol and employees of various units of the Ministry of Internal Affairs have started operation at ski resorts
Ski patrol officers have started operation at winter resorts to ensure public order and safety of vacationers.
Along with them, the safety of the vacationers will be also ensured by the mountain rescuers of the Emergency Management Service under the Ministry of Internal Affairs and the employees of the Security Police Department.
Ski patrols have already undergone a training course and will be patrolling on the ski slopes of the winter resorts of Gudauri, Mestia (Tetnuldi, Hatsvali), and Goderdzi Pass.
Ski patrols are equipped with all the necessary equipment to provide appropriate assistance to vacationers in case of need.
The ski patrols have been operating at ski resorts since 2016 and rendered assistance to hundreds of people over the years.