• სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს გარდაცვლილი მეხანძრე-მაშველი საპატიო ყ...
სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს გარდაცვლილი მეხანძრე-მაშველი საპატიო ყარაულის თანხლებით დაკრძალეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველი, სამოქალაქო უსაფრთხოების ლეიტენანტი 42 წლის გიორგი ლელაშვილი, რომელიც რამდენიმე დღის წინ სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაიღუპა, წმინდა გიორგის სახელობის ტაძრიდან საპატიო ყარაულის თანხლებით გაასვენეს.
გარდაცვლილ მეხანძრე-მაშველს პატივი პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ, შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა, პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა, თბილისის მერმა კახა კალაძემ, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ იოსებ ჭელიძემ და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა თემურ მღებრიშვილმა მიაგეს.
დაკრძალვის ცერემონიას ასევე დაესწრნენ, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვა ხელმძღვანელი პირები, თანამშრომლები, მეხანძრე-მაშველები და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები.
გიორგი ლელაშვილი მიმდინარე წლის 21 დეკემბერს, თბილისში ილია ჭავჭავაძის გამზირზე მდებარე შენობაში გაჩენილი ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებს ასრულებდა, რა დროსაც გადმოინგრა კედელი, რასაც მეხანძრე-მაშველი ემსხვერპლა. იგი მეხანძრე-მაშველად 12 წელი მუშაობდა და არაერთ მნიშვნელოვან ღონისძიებაში ჰქონდა მონაწილეობა მიღებული.
საპატიო ყარაულმა გარდაცვლილის ხსოვნას პატივი საგანგებო ზალპით მიაგო, დაკრძალვის შემდეგ კი მისი ოჯახის წევრებს საქართველოს სახელმწიფო დროშა გადასცა.

• A firefighter who died in the line of duty was buried in presence of an honor gu...
42-year-old Giorgi Lelashvili, a fire-rescuer of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, civil security lieutenant, who died few days ago while performing official duty, was escorted to the final path from St. George's Cathedral accompanied by an honor guard.
Prime Minister Irakli Kobakhidze, Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, Chairman of the Parliament, Shalva Papuashvili, Tbilisi Mayor, Kakha Kaladze, Deputy Minister of Internal Affairs Ioseb Chelidze and Head of the Emergency Situations Management Service, Temur Mgebrishvili paid their respects to the deceased firefighter-rescuer.
The funeral ceremony was also attended by other leadership of the Ministry of Internal Affairs, employees, firefighters and representatives of Emergency Situations Management Service.
On December 21 of the current year, Giorgi Lelashvili was performing fire liquidation works in a building located on Ilia Chavchavadze avenue in Tbilisi, when the wall collapsed, killing the firefighter. He worked as a firefighter for 12 years and participated in many important events.
The honor guard paid tribute to the memory of the deceased with three-volley salute and presented the state flag of Georgia to his family members.