• სამეგრელოს პოლიციამ ზუგდიდში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ რიყის მიმდებარე ტერიტორიაზე მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნეს, ბრალდებულის სახით დაკავებულია 1983 წელს დაბადებული ე.გ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული თავის ნაცნობ, 1994 წელს დაბადებულ ქალთან ერთად ავტომობილში იმყოფებოდა, რა დროსაც მათ ყაჩაღურად თავს დაესხნენ და ქალს ძალადობის მუქარით ოქროს სამკაულები გასტაცეს. ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებებით დგინდება, რომ ყაჩაღური თავდასხმა ბრალდებულმა დაგეგმა და თანამზრახველებთან ერთად, წინასწარ შეთანხმებული გეგმის მიხედვით განახორციელა.
პოლიციამ ე.გ. მომხდარიდან მალევე, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში დააკავა.
დანაშაულში მონაწილე სხვა პირთა დადგენა-დაკავების მიზნით გრძელდება საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებები.

• Samegrelo Police solved the case of armed robbery as a result of immediate activ...
Samegrelo Police solved the case of armed robbery as a result of immediate activities - one person detained
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities solved the case of armed robbery which took place on the territory of Rike village, Zugdidi municipality. Police detained one person – E.G. (DoB 1983) as the accused of the mentioned crime.
Investigation established that detainee was in the vehicle along with his acquaintance female born in 1994 when they were assaulted as a result of which the jewelry of accompanying female was illegally appropriated under the threats of violence. As a result of investigative activities it was ascertained that the assault was plotted by the detainee and accomplished by his accomplice in accordance with previously elaborated scheme.
E.G. was detained by police in Zugdidi shortly after the crime took place.
In order to identify and located others involved in the mentioned crime, operative and investigative measures are in progress.