• სამეგრელოს პოლიციამ სამართალდამცველზე თავდასხმის მცდელობისა და იარაღის უკანონო შ...
სამეგრელოს პოლიციამ სამართალდამცველზე თავდასხმის მცდელობისა და იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისთვის 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი პირი - 1969 წელს დაბადებული გ.ქ. დააკავეს. მას პოლიციელზე თავდასხმის მცდელობა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა ედება ბრალად.
ჩადენილი დანაშაული 3-დან 20 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 17 იანვარს ზუგდიდში, ჭავჭავაძის ქუჩაზე, სამართალდამცველების მისამართით გაისროლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მომხდარის შედეგად არავინ დაშავებულა. პოლიციამ გ.ქ. წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში დააკავა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის იარაღი (ცეცხლსასროლი იარაღი) ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
პოლიციელზე თავდასხმის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით და 19-353-პრიმა მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

• One person detained by Samegrelo-Zemo Svaneti police for the attempted assault o...
One person detained by Samegrelo-Zemo Svaneti police for the attempted assault on police officer and illegal purchase, keeping of firearms
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained previously convicted person- G.K. (DoB 1969) for the attempted assault on the law enforcers and illegal purchase and keeping of firearm.
The committed crime envisages from 3 to 20 years of imprisonment.
Investigation established that on January 17 of the current year, detainee made a shot to the direction of the law enforcers on Tchavtchavadze Street, Zugidi and fled from the place of crime.
The weapon of crime (firearm) was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the attempted assault on the law enforcers and illegal purchase and keeping of firearm, articles 236, III part and 19-353, III part envisaged by the Criminal Code of Georgia.