• სამეგრელოს პოლიციამ ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობ...
სამეგრელოს პოლიციამ ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის და განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 1 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად, 1956 წელს დაბადებული ზ.კ., ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის და განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 23 ივლისს, ქალაქ ზუგდიდში, ტოლსტოის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ ავტოგასამართ სადგურთან, ბიზნეს წილებთან დაკავშირებით არსებული უთანხმოების გამო, მამა-შვილი - 1959 წელს დაბადებულ გ.ლ. და 1981 წელს დაბადებულ გ.ლ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა. მიღებული დაზიანების შედეგად, 1959 წელს დაბადებული გ.ლ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა ხოლო, მეორე დაჭრილი მამაკაცი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების სამსახურის მიერ სამედიცინო დაწესებულებაშია გადაყვანილი.
პოლიციამ, ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ზ.კ. მომხდარიდან მალევე, ზუგდიდში დააკავა.
დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ორი ცალი პისტოლეტი ამოღებულია ნივთმტკიცების სახით.
გამოძიება ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის და განზრახ მკვლელობის ფაქტებზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე და 19-109-ე მუხლებით.

• Samegrelo police detained 1 person as a result of immediate activities for preme...
Samegrelo police detained 1 person as a result of immediate activities for premeditated murder and the attempted premeditated murder committed against two or more persons
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative and search activities arrested Z.K. (DoB 1956), for the attempted premeditated murder and premeditated murder of two or more persons.
The investigation established that on July 23 of the current year the accused person wounded the father and son –G.L. (DoB 1959) and G.L. (DoB 1981) with a firearm in vicinities of one of the gas stations located in Zugdidi. The crime took place on the basis of disagreement related to business issues. Due to the received traumas, G.L. (DoB 1959) died at the place of crime, while another victim was transferred to the hospital for providing relevant medical treatment.
The police, as a result of operative-investigative activities, arrested Z.K. shortly after the incident in Zugdidi.
The weapon of crime- two pistols were seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the facts of the attempted premeditated murder and premeditated murder committed against two or more persons, according to Articles 108 and 19-109 of the Criminal Code of Georgia.