• სამეგრელოს პოლიციამ ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზ...
სამეგრელოს პოლიციამ ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მარტვილის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით 1958 წელს დაბადებული მ.ჯ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მარტვილის მუნიციპალიტეტში, ბრალდებულმა ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე შვილს - 1994 წელს დაბადებულ ლ.ჯ.-ს სანადირო თოფიდან გასროლით სახისა და ზურგის არეში დაზიანებები მიაყენა.
დაჭრილი ლ.ჯ. სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფმა სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანა.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ბრალდებული პოლიციამ ცხელ კვალზე დააკავა.
გამოძიება ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე, სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე მუხლის “კ” ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police of Samegrelo solved the case of attempted murder against a family member ...
Police of Samegrelo solved the case of attempted murder against a family member under aggravating circumstances
The employees of Martvili Police Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative measures and investigative actions, arrested M.J. (DoB 1958), on the charge of attempted murder committed against a family member under aggravating circumstances.
The committed crime envisions from 16 to 20 years of imprisonment.
The investigation established that in the municipality of Martvili, the defendant inflicted injuries to his son L.J. (DoB 1994) in the face and back area with a shot from a hunting rifle due to a mutual dispute.
Wounded L.J. was transferred to emergency medical facility.
As a result of the investigative actions, the accused person was arrested by the police as a result of immediate activities.
The investigation into the fact of the attempted murder committed against a family member under aggravating circumstances is in progress under sub-paragraph "k" of Article 19-109 of the Criminal Code of Georgia.