• სამეგრელოს პოლიციამ განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და მუქარის ბრალდებით 2 პირი და...
სამეგრელო ზემო-სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მარტვილის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ძმები - 1979 წელს დაბადებული გ.ხ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის, ხოლო 1983 წელს დაბადებული გ.ხ. მუქარის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გ.ხ.-მ ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით თანასოფლელი 1991 წელს დაბადებული მ.ბ. დაჭრა, შემთხვევის დროს დაზიანება მიიღო 1992 წელს დაბადებულმა ა.ბ.-მაც. ასევე, დადგინდა, რომ ბრალდებულები, ცივი იარაღისა და სანადირო თოფის დემონსტრირებით ადგილობრივებს სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრნენ.
ორივე ბრალდებული სამართალდამცველებმა ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე და 151-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობის მცდელობას და მუქარას გულისხმობს.

• Samegrelo police arrested 2 people for the attempted murder and threats
The employees of Martvil police division of Samegrelo-Zemo-Svaneti police department, as a result of operational measures and investigative actions, detained brothers - G. Kh. (DoB 1979) for the attempted murder and G. Kh. (DoB 1983) for threats.
The investigation established that the accused G. Kh., on the basis of a mutual dispute, wounded a fellow villager, M. B. (DoB 1991) with a cold steel and A.B. (DoB 1992) was also injured during the incident. It was established that the defendants threatened to kill the locals by demonstrating cold weapons and hunting rifles.
Both detainees were arrested by law enforcement officers as a result of immediate activities. Police seized the weapons of crime as evidence.
The investigation is being conducted under Articles 19-108 and 151 of the Criminal Code of Georgia, which refers to attempted murder and threats.