• სამეგრელოს პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკის საქართველოში უკანონ...
სამეგრელოს პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკის საქართველოში უკანონოდ შემოტანისა და რეალიზაციის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების (ოპერატიული) სამმართველოსა და საგამოძიებო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უკრაინის მოქალაქე - 1980 წელს დაბადებული ო.ო. დააკავეს.
მას ბრალად ედება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღება და საქართველოში უკანონოდ შემოტანა.
საქმეზე ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული შემდგომი გასაღების მიზნით, ნარკოტიკულ ნივთიერებებს ბათუმში, სხვადასხვა ლოკაციაზე ათავსებდა, ფოტოებს უღებდა, შემდეგ კი შესაბამისი აღნიშვნებითა და კოორდინატებით, ნარკოტიკის შეძენით დაინტერესებულ პირებს უგზავნიდა.
სამართალდამცველებმა ო.ო. ხობის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში დააკავეს. პოლიციამ ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას 102 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ნივთმტკიცებად ამოიღო, ხოლო, ბრალდებულის მიერ მითითებული ადგილებიდან განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 156 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონია“ ამოღებული.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო-შეძენა-შენახვა-გასაღებისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლი მე-6, მე-7 ნაწილებით, ასევე, 262 -ე მუხლის მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Samegrelo police arrested a foreign citizen on charges of illegally importing an...
Samegrelo police arrested a foreign citizen on charges of illegally importing and selling drugs in especially large quantities
The employees of detectives (operational) division under the investigation main division of Samegrelo-Zemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of complex measures and investigative actions, arrested a citizen of Ukraine - O.O. (DoB 1980).
Detainee is charged with the illegal purchase-storage and selling of narcotics in especially large quantities and illegal import to Georgia.
The investigation established that the accused person placed narcotic substances in different locations in Batumi, took photos, and sent them with appropriate markings afterwards as well as coordinates to the persons interested in purchasing drugs.
Law enforcement officers arrested O.O. in one of the villages of Khobi municipality. During the personal search of the accused person, police seized 102 packages of narcotic drug "Methadone" as evidence, and from the places indicated by the accused, law enforcers also seized particularly large amount - 156 packages of narcotic drug "Methadone".
The investigation into the fact of illegal purchase-storage-selling and illegal importation of a particularly large amount of narcotic drugs into Georgia is being investigated under Article 260, Parts VI and VII as well as Article 262, Part IV of the Criminal Code of Georgia.