• სამეგრელოს პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებულია უ...
სამეგრელოს პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებულია უცხო ქვეყნის მოქალაქე
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ბელარუსის რესპუბლიკის მოქალაქე 1990 წელს დაბადებული მ.ვ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულის პირადი და ავტომობილების ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 91 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Zugdidi Police Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested a citizen of the Republic of Belarus, M.V., born in 1990, on charges of illegal purchase and storage of a large amount of narcotics.
During the personal search and search activities held in his vehicle and belongings, law enforcement officers seized a large amount of the narcotic drug "Methadone" packaged in 91 packages as evidence.
An investigation is underway into the illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotics under Article 260, VI part, Subparagraph "a" of the Criminal Code of Georgia.