• სამეგრელოს პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებულია 4...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით აზერბაიჯანის, თურქეთისა და რუმინეთის 4 მოქალაქე დააკავეს.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისთვის დაკავებული არიან: 1993 წელს დაბადებულ დ.ა., 1994 წელს დაბადებულ ა.ე., 1986 წელს დაბადებული ა.ვ. და 1996 წელს დაბადებული ნ.მ.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულების პირადი და ავტომობილების ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 54 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“ და „მეთადონი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Zugdidi Police Division under Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested 4 citizens of Azerbaijan, Turkey and Romania on charges of drug-related crimes.
The following individuals have been arrested for the illegal purchase and storage of a large amount of drugs: D.A., born in 1993, A.E., born in 1994, A.V., born in 1986, and N.M., born in 1996.
Law enforcement officers seized a particularly large amount of cocaine and methadone, packed in 54 packages, as evidence during a search of the personal belongings and vehicles of those arrested on drug charges.
An investigation into the illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotics is underway under Article 260, paragraph VI, Subparagraph “a” of the Criminal Code of Georgia.