• სამეგრელოს პოლიციამ ფოთში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა -...
სამეგრელოს პოლიციამ ფოთში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და ფოთის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული რ.გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ნაცნობს - 1992 წელს დაბადებულ კ.ხ.-ს, მისსავე საცხოვრებელ სახლში, თავის არეში ბლაგვი საგნის გამოყენებით დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. კ.ხ. მიყენებული დაზიანების შედეგად გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულში ბრალდებული პირი მომხდარიდან რამდენიმე წუთში, ფოთში დააკავეს. პოლიციამ შემთხვევის ადგილიდან დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით.

• Samegrelo Police Solved the Case of Premeditated Murder in Poti - One Person Arr...
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department and Poti Police Division of the Ministry of Internal Affairs detained R.G. (DoB1992) as a result of joint operative-search and investigative activities on charges of premeditated murder.
The investigation established that the accused person, on the grounds of argument with his acquaintance - K.Kh. (DoB 1992) inflicted trauma with a blunt object in head area to the victim in his own house and fled the scene. Due to the injury K.Kh. died.
Law enforcers arrested the person accused of the crime in Poti, few minutes after the incident. Police seized a weapon of crime from the scene as evidence.
Investigation is underway into the fact of premeditated murder under Article 108 of the Criminal Code of Georgia.