• სამეგრელო-ზემო სვანეთის და სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტებს ახალი ხელმძღ...
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეებმა, ვლადიმერ ბორცვაძემ და შალვა ბედოიძემ სამეგრელო-ზემო სვანეთის და სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელები პირადად წარუდგინეს.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტს პოლიციის პოლკოვნიკი გურამ ზესაშვილი უხელმძღვანელებს, სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტს კი - პოლკოვნიკი ნიკოლოზ დიასამიძე. მინისტრის მოადგილეებმა პოლიციის დეპარტამენტების ახლადდანიშნულ დირექტორებს წარმატებები და ნაყოფიერი მუშაობა უსურვეს.
ამ დრომდე დიასამიძეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის თანამდებობა ეკავა. რაც შეეხება გურამ ზესაშვილს, იგი სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი იყო.

• New police chiefs appointed in Samegrelo-Zemo Svaneti and Samtskhe-Javakheti pol...
Deputy Ministers of Internal Affairs Vladimer Bortsvadze and Shalva Bedoidze personally introduced the newly appointed directors to the staff of Samegrelo-Zemo Svaneti and Samtskhe-Javakheti Police Departments.
Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department will be headed by Police Colonel Guram Zesashvili and Samtskhe-Javakheti Police Department by Colonel Nikoloz Diasamidze. The Deputy Ministers wished the newly appointed Directors of Police Departments success and productive work.
Before being appointed in Samtskhe-Javakheti region, Diasamidze held the position of the Director of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs. As for Guram Zesashvili, he held the director’s position in the Samtskhe-Javakheti Police Department.