• სამართალდამცველებმა ე.წ. „ბიო“-ს შეძენა-შენახვისთვის ერთი პირი დააკავეს
შსს-ს ისანი-სამგორის სამმართველოს მეთერთმეტე განყოფილების და დეტექტივების განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული ზურაბ ც. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 2 შეკვრად დაფასოებული 8,3 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რაც ექსპერტიზის დასკვნით, ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებათა კანაბინომიმეტურად მოქმედ ქიმიურ ნაერთთა კლასს მიეკუთვნება.

• Mia detained individual for purchasing and keeping s.c “Bio”
The officers of XI division and detectives divisions of Isani-Samgori main division of Mia as a result of operative-searching and investigative activities detained Zurab C. (Dob 1980) for drug crime in Tbilisi.
During the personal search of detainee the law enforcers seized 2 package of drug. According to the expertise it contains 8, 3 gr of psycoactive substance which belongs to the chemical class of cannabinoids.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, article 260, I part of the Criminal code.