• სახელმწიფო საზღვრის მართვის სტრატეგიის სამოქმედო გეგმის შემუშავების მიზნით სამუშ...
სახელმწიფო საზღვრის მართვის სტრატეგიის სამოქმედო გეგმის შემუშავების მიზნით სამუშაო შეხვედრა იმართება
ევროკავშირისა და მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მხარდაჭერით, სახელმწიფო საზღვრის მართვის სტრატეგიის სამოქმედო გეგმის შემუშავების მიზნით 20-21 მარტს გასვლითი სამუშაო შეხვედრა იმართება.
სამუშაო შეხვედრაში მონაწილეობას იღებენ საბჭოს შემადგენლობაში შემავალი და სახელმწიფო საზღვრის მართვაში მონაწილე უწყებების წარმომადგენლები. აღნიშნული სამოქმედო გეგმის შემუშავება სტრატეგიით გაწერილი მიზნების შესრულების კონკრეტულ საქმიანობებს ითვალისწინებს.
საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის მართვის სტრატეგია საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 13 მარტის N226 დადგენილებით დამტკიცდა და ძალაში 1 მარტიდან შევიდა.

March 20-21 with the support of European Union and International Organization of Migration (IOM), Workshop is held for the purpose of elaborating Action Plan of State Border Management Strategy.
Representatives of the agencies involved in the border management and members of the Interagency Council are participating in the workshop. Elaboration of the Action Plan envisages concrete actions indicated in the State Border Management Strategy.
State Border Management Strategy was approved by the Resolution #226 of March 13, 2014 of the Government of Georgia, which entered into force on March 1.