• შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, ქუთაისის ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, ქუთაისის სკოლებში მოსწავლეებთან საინფორმაციო შეხვედრები ჩატარდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - ”ემეგობრე პოლიციას” ფარგლებში, რეგიონების სკოლებში შეხვედრები გრძელდება. სამინისტროს წარმომადგენლებმა, ზუგდიდის შემდეგ, იმერეთის რეგიონში, ქუთაისის 4 სხვადასხვა სკოლაში: აკაკი წერეთლის სახელობის N1, იოსებ ოცხელის სახელობის N2, ასევე, N30 და N32 საჯარო სკოლებში მოსწავლეებთან საინფორმაციო-შემეცნებითი შეხვედრები გამართეს.
საპატრულო პოლიციის, კრიმინალური პოლიციის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის და ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა საინფორმაციო-შემეცნებით ​შეხვედრებზე მოზარდებს ინფორმაცია მიაწოდეს მართლწესრიგთან დაკავშირებით მათთვის საჭირო და აქტუალურ თემებზე. სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლებმა ისაუბრეს ბავშვთა უფლებებისა და მათი დაცვის მექანიზმებზე, ნაადრევი ქორწინების, მისი ზიანისა და პრევენციული ღონისძიებების შესახებ, ასევე, ბულინგის, ორგანიზებული დანაშაულის და ძალადობის სხვადასხვა ფორმის თაობაზე.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის წარმომადგენლებმა მოზარდებს საგანგებო სიტუაციებისას ქცევის წესები განუმარტეს, ხოლო საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის თანამშრომლებმა მათ აუხსნეს, რა შემთხვევაში უნდა დარეკონ 112-ზე და როგორ უნდა ითანამშრომლონ ოპერატორთან.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა ბავშვებს სხვადასხვა სტრუქტურული დანაყოფის საქმიანობის ამსახველი ვიდეორგოლები წარუდგინეს. შეხვედრები კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. სამართალდამცველებმა მოსწავლეების შეკითხვებს უპასუხეს.
კამპანია - „ემეგობრე პოლიციას“ გრძელდება. საზოგადოებრივი საინფორმაციო-შემეცნებითი ღონისძიებები და სკოლებში მოსწავლეებთან შეხვედრები ქვეყნის მასშტაბით კიდევ რამდენიმე რეგიონში გაიმართება.

Within the framework of the campaign of the Ministry of Internal Affairs - ”Befriend the Police”, informational meetings were held with pupils of Kutaisi schools
Within the framework of the information-cognitive campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", meetings in schools of the regions continue. After Zugdidi, the representatives of the Ministry held informative meetings with pupils in 4 different schools of Kutaisi, Imereti region: N1 Akaki Tsereteli Public School, N2 Ioseb Otkheli Public School as well as N30 and N32 public schools.
The employees of the patrol police, criminal police, Public Safety Command Center "112", Emergency Situations Management Service and Human Rights Protection and Quality Investigation Monitoring Department provided the teenagers with information on relevant topics related to law and order. Employees of different units of the Ministry spoke about children's rights and their protection mechanisms, about early marriage, its harm and preventive measures, as well as bullying, organized crime and various forms of violence.
The representatives of the Emergency Situations Management Service explained to the teenagers the rules of behavior in emergency situations, and the employees of the Public Safety Command Center "112" explained to them in which case they should call 112 and how to cooperate with the operator.
The representatives of the Ministry of Internal Affairs presented videos during the meetings depicting the activities of various structural units of MIA. The meetings were held in Q&A format. The law enforcement officers provided answers to all questions raised at the meeting.
The campaign - "Befriend the police" continues. Public informational and cognitive events and meetings with schools pupils will be held in several regions across the country.