• საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური ტურისტული სეზონისთვის მზადაა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური 2023 წლის ზაფხულის სეზონისთვის მზადაა. ბათუმში ტურისტული სეზონისთვის მზადყოფნას სამსახურის უფროსი თეიმურაზ მღებრიშვილი პირადად გაეცნო და მაშველებს წარმატება უსურვა.
სეზონის გახსნის ღონისძიებას აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძე, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსის მოადგილეები, ბათუმის მერი არჩილ ჩიქოვანი და სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირები დაესწრნენ.
ღონისძიების ფარგლებში, შავი ზღვის სანაპირო ზოლზე, გამოფენილი იყო როგორც სახმელეთო, ასევე, საზღვაო სპეციალური ტექნიკა და აღჭურვილობა. ოფიციალური ცერემონიის დასრულების შემდეგ, ადგილზე მოეწყო წყალზე სამაშველო ოპერაციის სიმულაცია, რომელშიც პირად შემადგენლობასთან ერთად სპეციალური ტექნიკა იყო ჩართული.

The Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs is ready for the summer season of 2023. Head of the service - Teimuraz Mghebrishvili personally got familiarized with the preparations for the tourist season in Batumi and wished success to the rescuers.
The opening ceremony of the season was attended by Tornike Rizhvadze, the chairman of the government of Adjara, the deputy heads of the Emergency Situations Management Service, the mayor of Batumi Archil Chikovani and the heads of the fire-rescue forces department.
As part of the event, on the Black Sea coastline, both land and sea special equipment and gear were exhibited. After the official ceremony, a simulation of a water rescue operation was organized on the spot, in which special equipment was included along with personnel.