• საგანგებო შტაბის წევრებმა შსს-ს ვერტმფრენით საკონტროლო შემოფრენა განახორციელეს
საგანგებო შტაბი კახეთში მუშაობას აქტიურ რეჟიმში განაგრძობს. შტაბის წევრებმა შსს-ს ვერტმფრენით საკონტროლო გაფრენა განახორციელეს და სოფელ ართანას მიმდებარედ, ტყის მასივში არსებული ცეცხლის კერები დაათვალიერეს.
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მეხანძრე-მაშველებთან ერთად, ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებში შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 400-მდე თანამშრომელი მონაწილეობს. ცეცხლის ქრობის პროცესი ორი მიმართულებით მიმდინარეობს: ალპურ ზონასა და ტყის ფოთლოვან ნაწილში. ადგილზე არსებული რთული რელიეფური პირობების გამო, მეხანძრე-მაშველები ალტერნატიულ ცეცხლმაქრ საშუალებებს იყენებენ. ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებში დილიდან ჩართულია სამი ვერტმფრენი.
ცეცხლის ქრობის ინტენსიური სამუშაოები გრძელდება მთა-თუშეთშიც, სოფელ ხახაბოსთან, ტყის მასივში არსებულ ხანძრის კერებზე. რთული რელიეფის მიუხედავად, მთის ფერდობზე შესაძლებელი გახდა წყლის ხელოვნური რეზერვუარების დამონტაჟება და კერების დამუშავება. ადგილზე მუშაობენ მეხანძრე-მაშველები და ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლები. ცეცხლის ქრობის პროცესში ჩართულია შსს-ს ვერტმფრენი.
ყვარლის რაიონის სოფელ შილდაში მეხანძრე-მაშველები აგრძელებენ ნახანძრალი ტერიტორიის დამუშავებას. ცოცხალი ძალა ადგილზე ხანძრის სრულ ლიკვიდირებამდე დარჩება.

• Members of the field operations center viewed the fire pockets in Artana forest ...
Field operations center in Kakheti continues operation. Members of the center viewed the fire pockets in the forest located near to Artana village from a helicopter.
Along with firefighters of the Ministry of Internal Affairs, up to 400 employees of Special Tasks Department are also involved in fire-liquidation operation. Fire extinguishing works are split in two directions: alpine zone and forest area. Due to the difficult relief, firefighters are using alternative fire extinguishing equipment. Three helicopters are involved in the ongoing operation.
Fire-extinguishing activities are also in progress in Mta-Tusheti, in the forest located near to Khakhabo village. Despite the difficult relief, water reservoirs have been installed at the spot to deal with the fire pockets. MIA firefighters and employees of the National Forestry Agency are operating at the pace as well as the helicopter.
In the village of Shilda, Kvareli region, firefighters continue to carry out fire preventive activities. Live force will stay at the place till the fire is fully extinguished.