• საგანგებო შტაბის ინფორმაცია
შს მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა აბასთუმანში, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის საველე შტაბში, თათბირი ჩაატარა. თათბირზე ბორჯომ-ხარაგაულის ეროვნულ პარკში, აბასთუმნის მიმდებარედ, შერეულ ტყის მასივში გაჩენილი ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოები შეაფასეს, მომდევნო დღეების განმავლობაში განსახორციელებელ სამუშაოებზე იმსჯელეს და ძალების გადანაწილების ახალი გეგმა შეიმუშავეს.
ამ დროისთვის, ხანძარი ბორჯომ-ხარაგაულის ეროვნულ პარკში სრულად ლოკალიზებულია. ნახანძრალ ტერიტორიაზე გრძელდება ნიადაგის პრევენციული დამუშავება. კლიმატური პირობების გაუარესების მიუხედავად, არ წარმოქმნილა ხანძრის არც ერთი ახალი კერა. ღამით, ორ ლოკაციაზე უმნიშვნელო დაკვამლიანება დაფიქსირდა, რისი ლიკვიდირებაც დაუყოვნებლივ, უმოკლეს ვადაში მოხდა.
ადგილზე რჩებიან შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოსა და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლები, შესაბამის ხანძარსაწინააღმდეგო ტექნიკასთან ერთად.
დღეს საქართველოში ირანიდან ჩამოფრინდა 2 ვერტმფრენი და მეხანძრე-მაშველთა 15 კაციანი ჯგუფი, რომლებიც, ასევე, ჩაერთვებიან ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებში.
საგანგებო შტაბი და შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფები ხანძრის სრულ ლიკვიდირებამდე ადგილზე მუშაობას განაგრძობენ.

• Information from field operations center
Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili has held meeting at field operations center in Abastumani. At the meeting fire-liquidation works held in Borjomi-Kharagauli national park were assessed, discussed the work to be implemented over the next few days and developed a new plan for the division of forces.
At this moment fire in Borjomi-Kharagauli national park is fully localized. Fire prevention activities are carried out at the place currently. Despite bad weather conditions, not a single fire pocket has revived. During the night time period, minor smoke was observed at two locations, which were liquidated in the shortest period of time.
At this stage, MIA Emergency Situations Management Agency along with employees of Special Tasks Department remains at the place with special technic.
Two helicopters with 15 crew members arrived to Georgia from Iran today, who will be involved in fire liquidation works.