• საგანგებო მდგომარეობის დროს დაწესებული ჯარიმებისა და საურავების გადახდაზე არსებუ...
საგანგებო მდგომარეობის დროს დაწესებული ჯარიმებისა და საურავების გადახდაზე არსებული საშეღავათო პერიოდი 23 მაისს, საგანგებო მდგომარეობის გაუქმებასთან ერთად დასრულდა
საგანგებო მდგომარეობის დროს დაწესებული, ჯარიმებისა და საურავების გადახდაზე არსებული საშეღავათო პერიოდი 23 მაისს, საგანგებო მდგომარეობის გაუქმებასთან ერთად დასრულდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთიანი მომსახურების თბილისისა და რუსთავის ცენტრები მოქალაქეთა მიღებას 27 მაისიდან განაახლებენ. ასევე, მუშაობა აღდგება საპატრულო პოლიციის სამართალდარღვევათა აღრიცხვისა და ანალიზის რეგიონულ განყოფილებებში.
მოქალაქეთა უსაფრთხოების მიზნით, ერთიანი მომსახურების ცენტრი სრულად იცავს საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს რეკომენდაციებს. ცენტრი მოქალაქეებს მოუწოდებს, რომ ადგილზე სერვისების მისაღებად გამოცხადდნენ პირბადით.
ერთიანი მომსახურების თბილისისა და რუსთავის ცენტრები მოქალაქეებს 50-მდე საპოლიციო სერვისს ჩვეულ რეჟიმში, უსაფრთხოების ყველა ნორმის დაცვით, "ერთი ფანჯრის" პრინციპით შესთავაზებენ.
ამასთანავე, შენარჩუნდება მოქალაქეთა მომსახურების დისტანციური მომსახურება, რომლითაც მოქალაქეები სახლიდან გაუსვლელად შეძლებენ საპატრულო პოლიციაში არსებული სერვისებით სარგებლობას, ტელეფონის ნომერზე - 2414242 ან ელექტრონული ვებგვერდის - www.police.ge-ის მეშვეობით.
1 ივნისიდან ერთიანი მომსახურების ცენტრში ასევე მუშაობას განაახლებს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომელი, რომელიც "ერთი ფანჯრის" პრინციპით მიაწვდის მოქალაქეებს ცნობებთან დაკავშირებულ სერვისებს: პირის ნასამართლობის, პირის მსჯავრდების, სატრანსპორტო საშუალების სამართლებრივი მდგომარეობის, პირის მიერ სახელმწიფო საზღვრის გადაკვეთა-გადმოკვეთის და იარაღის სამართლებრივი მდგომარეობის შესახებ.

• Relief period oncovering fines as well as penalties imposes for violation of th...
Relief period oncovering fines as well as penalties imposes for violation of the state emergency regime has ended on May 23, with the suspension of state of emergency
Relief period on covering fines as well as on additional penalties has ended on May 23, with the suspension of the state of emergency.
Offices of the unified Service Centers and Service Agency Branches located in Rustavi and Tbilisi will resume their services from May 27. Services will also be resumed at the regional divisions of Accounting and Analysis of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs.
Unified Service Center takes recommendations of Inter-Agency Coordination Council of the Georgian Government into account in order to ensure safe environment for the citizens and calls on customers to wear medical masks while being at Unified Service Center venues.
Rustavi and Tbilisi branches of the Unified Service Centers will offer up to 50 police services to the citizens in a usual manner, in compliance with the existing safety norms, in “Single -Window” format.
In addition to the mentioned, customers will also be able to receive various services of the patrol Police by phone: 2414242 or by visiting the official web-page of the Ministry of Internal Affairs- www.police.ge.
From June1, representative of the Service Agency will also be present at the Unified Service Center and provide citizens with the following services within the scope of “Single-Window” principle: references of the criminal record, the legal status of a person or a transport, references on crossing the state border and firearm legal status.