• საერთაშორისო კონფერენციის - „ქალები პოლიციაში“ - მონაწილეები შინაგან საქმეთა სამ...
საერთაშორისო კონფერენციის - „ქალები პოლიციაში“ - მონაწილეები შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფებს ესტუმრნენ
საერთაშორისო კონფერენციის - „ქალები პოლიციაში“ - მონაწილე ქალი სამართალდამცველები შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიას, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ს, საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ერთიანი მომსახურების ცენტრს ეწვივნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრებმა შსს-ს აკადემიის ღია და დახურული სასროლეთი, ტაქტიკური მომზადების სივრცე, ვირტუალური ტირი დაათვალიერეს, „112“-ში ინფორმაცია მიიღეს ცენტრის საქმიანობის შესახებ და ქოლ-ცენტრი დაათვალიერეს, საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრში მუშაობის სპეციფიკას გაეცნენ და ინფორმაცია მიიღეს მომსახურების „ერთი ფანჯრის“ პრინციპით მიღების შესახებ.
სტუმრებმა ასევე დაათვალიერეს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის ბიოლოგიური ექსპერტიზის, ნარკოტიკული საშუალებებისა და ფარმპრეპარატების ექსპერტიზის, ბალისტიკური ექსპერტიზის, დაქტილოსკოპიური, ფოტო-ვიდეო და კომპიუტერულ-ტექნიკური ექსპერტიზის ლაბორატორიები და მათი მუშაობის სპეციფიკას გაეცნენ.
კონფერენცია - „ქალები პოლიციაში“ - აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) მხარდაჭერით 10 წელია, ტრადიციულად იმართება და მისი მიზანია ქალ სამართალდამცველთა შესაძლებლობების გაძლიერება და მათი მოტივაციის ამაღლება.

• The participants of the international conference - ”Women in the Police” - visit...
The participants of the international conference - ”Women in the Police” - visited the units of the Ministry of Internal Affairs
Female law enforcement officers participating in the international conference - "Women in the Police" - visited the Academy of the Ministry of Internal Affairs, the Public Command Center "112", the Forensic-Criminalistics Department and the Unified Service Center of the Patrol Police Department.
Within the framework of the visit, the guests visited the open and closed shooting range of the MIA Academy, the tactical training space, the virtual shooting range, received information about the activities of the center at "112" and visited the call center, got acquainted with the specifics of the work of the patrol police unified service center and received information about the service about acceptance under the "one window" principle.
The guests also visited the biological examination, narcotics and pharmaceuticals examination, ballistic examination, dactyloscopic, photo-video and computer-technical examination laboratories of the Forensic-Criminalistics Department and got acquainted with the specifics of their work.
The conference - "Women in the Police" - has been traditionally held for 10 years with the support of the International Bureau of Anti-Narcotics and Law Enforcement Cooperation (INL) of the US State Department, and its goal is to strengthen the capabilities of female law enforcement officers and increase their motivation.