• საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს ამერიკული მხარის მიერ სპეციალური აღჭურვი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკურ დეპარტამენტს ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლისა და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიურომ (INL) სპეციალური აღჭურვილობა გადასცა.
ღონისძიებას აშშ-ის საელჩოს ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლისა და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL), აშშ-ის იუსტიციის დეპარტამენტის (DoJ) და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
თანამედროვე აღჭურვილობა ხელს შეუწყობს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების გაძლიერებას და თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი ლაბორატორიული კვლევების ჩატარებას.
შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და აშშ-ის საელჩოს ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლისა და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს მრავალწლიანი თანამშრომლობის ფარგლებში, არაერთი წარმატებული პროექტი განხორციელდა.

• Specialized equipment has been handed over to the Forensic-Criminalistics Depart...
Specialized equipment has been handed over to the Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia by the US side
The U.S. State Department’s Bureau of International Narcotics and Law enforcement Affairs (INL) handed over specialized equipment to the Forensic-Criminalistics Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Representatives of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL), the Department of Justice (DOJ) and Forensic-Criminalistics Department of MIA of Georgia attended the event.
The modern equipment will enhance the capacity of the Ministry of Internal Affairs to conduct laboratory studies in accordance with modern standards.
In the framework of a long time cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs many successful projects have been implemented.