• რუსთავის საპატრულო პოლიციას ახალი ავტომობილები გადაეცა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო განაგრძობს პოლიციელებისთვის ევროპული სტანდარტის სამუშაო პირობების შექმნას, საპოლიციო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებას და ავტოპარკის განახლებას.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, ვაჟა სირაძემ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის მთავარ სამმართველოს ახალი, სედანის ტიპის, ჰიბრიდულძრავიანი 10 ავტომობილი გადასცა.
სამინისტროში საპოლიციო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესების მიზანია საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანობის ამაღლება და პოლიციელებისთვის უკეთესი, კომფორტული სამუშაო პირობების შექმნა.
ვაჟა სირაძემ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებთან სამუშაო თათბირი გამართა, მათ დაგეგმილი და მიმდინარე პროექტების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია და სამუშაო პროცესთან დაკავშირებით შესაბამისი დავალებები მისცა. ვაჟა სირაძე ასევე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის ერთიანი მომსახურების ცენტრში იმყოფებოდა და თანამშრომლებს გაესაუბრა.
აღსანიშნავია, რომ ახალი ავტომანქანები არის ეკონომიური, რაც შეამცირებს ადმინისტრაციულ ხარჯებს, კერძოდ, საწვავისა და სერვისის ხარჯს. ამავდროულად, ახალ ავტომობილებს მინიმალური გამონაბოლქვი აქვს და ეკოლოგიურად სუფთა ტრანსპორტია. ბათუმისა და ქობულეთის შემდეგ, ეკოლოგიურად უსაფრთხო და თანამედროვე საპოლიციო ტრანსპორტი რუსთავშიც სრულად ჩაანაცვლებს საპატრულო პოლიციის მხოლოდ საწვავზე მომუშავე მანქანებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო თავის ავტოპარკს რეგულარულად აახლებს. გასულ წელს, პოლიციის დანაყოფების ავტოპარკი 700-მდე ახალი ავტომობილით განახლდა.

• New vehicles were handed over to Rustavi Patrol Police
The Ministry of Internal Affairs continues to ensure the creation of working conditions under the European standards for police officers, by improving police infrastructure and upgrading the police car fleet.
The Director of the Patrol Police Department, Vazha Siradze, handed over 10 new sedan-type, hybrid-powered vehicles to Kvemo Kartli Main Division of the Patrol Police Department.
The purpose of police infrastructure renovation is to increase the efficiency of police activities and create better, comfortable working conditions for police officers.
Vazha Siradze held a working meeting with the staff of Kvemo Kartli Main Division of the Patrol Police Department, informed them regarding the planned and ongoing projects and gave relevant instructions regarding the work process. Vazha Siradze also visited Rustavi Unified Service Center of the Patrol Police Department and had a conversation with the personnel.
It should be noted that the new vehicles are economical, reduce administrative costs, in particular, fuel and service costs. At the same time, the new cars have minimal emissions and are environmentally friendly vehicles. After Batumi and Kobuleti, ecologically safe and contemporary police transport in Rustavi will completely replace vehicles of the patrol police operated exclusively only by fuel.
The Ministry of Internal Affairs regularly updates its vehicle fleet. Last year, the fleet of police units was renewed with up to 700 new vehicles.