• ქვემო ქართლის პოლიციამ მარნეულის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უცხო ქვეყნის მოქალაქე, 1985 წელს დაბადებული ჰ.ი. დააკავეს.
მას ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქი დაზიანება და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარება ედება ბრალად.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 23 ოქტომბერს, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყიზილაჯლოში, 1970 წელს დაბადებული ა.ა. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილ მამაკაცს შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჰ.ი. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ცეცხლსასროლი პისტოლეტი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 120-ე და სსკ-ის 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქ დაზიანებასა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

• Kvemo Kartli police solved the fact of wounding in Marneuli municipality - 1 per...
The employees of Marneuli Police Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operative search measures and investigative actions, detained a foreign citizen, H.I. (DoB 1985).
The mentioned person is accused of inflicting minor health injury on purpose and illegal purchase, storage and carrying of firearms.
The investigation established that on October 23 of the current year, in the village of Kizilajlo, Marneuli municipality, A.A., (DoB 1970), was wounded by the defendant, who abandoned the place of crime. The injured man was provided with appropriate medical care at the medical facility. His health condition is stable at the moment.
The law enforcement officers, as a result of operative-search measures and investigative activities, detained H.I. as an accused person.
The police seized the weapon of crime - a firearm as evidence.
The investigation is being conducted under Articles 120 and 236 of the Criminal Code of Georgia, which refers to inflicting minor health injury on purpose and illegal purchase, storage and carrying of firearms.