• ქვემო ქართლის პოლიციამ ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2001 წელს დაბადებული ნ.ა. და 2005 წელს დაბადებული ა.ა. ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ ნ.ა.-მ, ა.ა.-მ და მათმა თანმხლებმა პირმა თბილისიდან მარნეულის მიმართულებით ტაქსით გადაადგილებისას აღნიშნული ავტომობილის დაუფლების და ფინანსური სარგებლის მიღების მიზნით, ტაქსის მძღოლის - 1969 წელს დაბადებული შ.ლ.-ს მოკვლა განიზრახეს. ბრალდებულებმა მას ავტომანქანა გააჩერებინეს, რის შემდეგაც მოკლეს, კვალის დაფარვის მიზნით კი მოკლული მამაკაცის ცხედარი ქვემო ქართლის მუნიციპალიტეტში, ერთ-ერთი მდინარის ნაპირზე დამარხეს. ბრალდებულები უკანონოდ დაუფლებული ავტომობილით მარნეულის მუნიციპალიტეტში, თავიანთ სახლში წავიდნენ და იქვე მდებარე საკუთარ ავტოსახელოსნოში, კვალის დაფარვის მიზნით, აღნიშნული ავტომობილის ნაწილებად დაშლა დაიწყეს.
სამართალდამცველებმა ნ.ა.-ს და ა.ა. -ს კვალს მიაკვლიეს, რის შემდეგაც ისინი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
ამავე დანაშაულში მონაწილე კიდევ ერთი პირის ადგილსამყოფელის დადგენისა და დაკავების მიზნით ტარდება შესაბამისი ღონისძიებები.
ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის "ი" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police of Kvemo Kartli solved the fact of premeditated murder committed in group...
Police of Kvemo Kartli solved the fact of premeditated murder committed in group - 2 persons arrested
Employees of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions detained N.A. (DoB 2001) and A.A. (DoB 2005) for premeditated murder.
During the investigation, it was established that N.A. A.A. and their accomplices intended to kill the taxi driver - Sh.L. The defendants stopped his vehicle, after which he was killed, and in order to cover the traces of crime, the body was buried on the bank of one of the rivers in the municipality of Kvemo Kartli. The defendants went to their homes in Marneuli Municipality with the illegally appropriated vehicle and started disassembling the car into parts in their own workshop located nearby for covering up the crime.
The law enforcement officers detected the traces of crime and arrested N.A. and A.A. as accused persons.
Appropriate measures are being taken at the moment locate and arrest another person involved in the same crime.
The investigation into the fact of premeditated murder committed in group is in progress under Article 109 of the Criminal Code of Georgia, sub-paragraph "I".