• ქვემო ქართლის პოლიციამ ძალადობის ბრალდებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 4 პირი: 1993 წელს დაბადებული ნ.ა., 1999 წელს დაბადებული ლ.ო. და წარსულში ნასამართლევები - 1992 წელს დაბადებული ნ.მ. და 1993 წელს დაბადებული ნ.მ. დააკავეს.
მათ ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად განხორციელებულ ძალადობაში ედებათ ბრალი.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 10 ივნისს, დმანისში, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს ნაცნობს - 1982 წელს დაბადებულ ლ.ნ.-ს და მის თანმხლებ პირებს - 1983 წელს დაბადებულ ე.ნ.-ს და 1984 წელს დაბადებულ რ.მ.-ს.
პოლიციამ ოთხივე ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილის „ბ“ და „გ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობას გულისხმობს.

The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, arrested 4 persons: N.A., (DoB 1993), L.O. (DoB 1999) and two more persons convicted in the past- N.M. (DoB1992) and N.M.(DoB1993).
The mentioned persons are charged with group violence against two or more persons.
The investigation established that the defendants verbally and physically assaulted their acquaintance, L.N. (DoB 1982), and his companions, E.N. (DoB 1983) and R.M. (DoB 1984) in Dmanisi, on June 10 of the current year.
Law enforcers arrested all four offenders as a result of immediate police activities.
The investigation is in progress under Article 126 of the Criminal Code of Georgia, part I1, sub-paragraphs “B” and “C”, which implies group violence committed against two or more persons.