საქართველოს მთავრობის მიერ საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში ზომების მნიშვნელოვანი გამკაცრების შესახებ მიღებული გადაწყვეტილების მოთხოვნების აღსრულების მიზნით, ქვემო ბოლნისში დამატებითი საკონტროლო გამშვები პუნქტები მოეწყო.
პირთა გადაადგილების კონტროლისა და მოქალაქეთა ჯანმრთელობის მდგომარეობის შემოწმების მიზნით, ადგილზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები 24 საათიან რეჟიმში შეზღუდვების კონტროლს განახორციელებენ. პოლიცია ქალაქების ადმინისტრაციულ საზღვრებზე პირთა გადაადგილებას და საგანგებო მდგომარეობის გამკაცრებული პირობების შესრულებას უზრუნველყოფს.
ადგილობრივ მოსახლეობას შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები რეგულარულად, განუმარტავენ საკარანტინო შეზღუდვებს და საჭიროების შემთხვევაში მაქსიმალურად დაეხმარებიან.
საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში მიღებული გადაწყვეტილების მოთხოვნების აღსრულების მიზნით, თბილისის, ბათუმის, ქუთაისის, რუსთავის, ზუგდიდის, ფოთის, გორის, თელავის და ახალციხის შესასვლელებში საკონტროლო გამშვები პუნქტები უკვე მოეწყო.

With the aim to ensure the enforcement of significantly tough measures imposed within the frames of the state of emergency by the Georgian Government, additional police checkpoints have been arranged at the entrances of Kvemo Bolnisi.
In order to monitor the movement of citizens and their health condition, representatives of the Ministry of Internal Affairs continue the enforcement of imposed restrictions in a round-the-clock regime.
Ministry of Internal Affairs, will ensure the enforcement of the imposed strict regulations at the city administrative borders.
In order to fully comply with the decisions made within the frames of state emergency regime, police checkpoints were arranged at the entrances of Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Rustavi, Zugdidi, Poti, Gori, Telavi and Akhaltsikhe.