• ქართველი მაშველები თურქეთში სამაშველო ღონისძიებას გასული ღამის გამავლობაშიც უ...
ქართველი მაშველები თურქეთში სამაშველო ღონისძიებას გასული ღამის გამავლობაშიც უწყვეტ რეჟიმში ახორციელებდნენ
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები თურქეთის რესპუბლიკაში მომხდარი მიწისძვრის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებებში მონაწილეობას უწყვეტ რეჟიმში განაგრძობენ.
გასულ ღამეს, თურქეთში, ქალაქ ადიამანში რამდენიმე საათიანი უწყვეტი და რთული სამაშველო ღონისძიების შემდეგ, ქართველმა მეხანძრე -მაშველებმა ნანგრევებიდან, კიდევ ერთი ადამიანი ამოიყვანეს, რომელიც სამედიცინო დაწესებულებაშია გადაყვანილი.
ამავდროულად შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 40 მეხანძრე-მაშველი თურქეთის რესპუბლიკაში უკვე ჩავიდა. ქართველი მეხანძრე-მაშველები ძირითად ჯგუფს ქალაქ ადიამანში შეუერთდნენ.
ქართული სამაშველო ჯგუფების ეფექტიანი მოქმედებისათვის
ადგილზე მოწყობილია საველე შტაბი, რომელიც ქალაქ ადიამანის ოპერატიული მართვის ცენტრთანაა კოორდინაციაში.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი ღარიბაშვილის გადაწყვეტილებით შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური თურქეთში დაუყივნებლივ ჩაერთო სამაშველო ღონისძიებაში.
ქალაქ ადიამანში 100 ქართველი მეხანძრე-მაშველი სრული სამაშველო აღჭურვილობით სამაშველო ღონისძიებას 24 საათიან რეჟიმში აგრძელებს.

• Georgian rescuers were carrying out the rescue operation in Turkey continuously ...
Georgian rescuers were carrying out the rescue operation in Turkey continuously throughout the last night
Firemen and rescuers of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia continue to participate in liquidation and rescue measures of the consequences of the earthquake in the Republic of Turkey.
Last night, after several hours of continuous and difficult rescue operation in the city of Adiyaman, Turkey, the Georgian firefighters and rescuers pulled outrescued another person from the ruins, who was taken to a medical facility.
At the same time, 40 firefighters from Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs of Georgia arrived in the Republic of Turkey. Georgian firefighters and rescuers joined the main group deployed in the city of Adiyaman for enhancing effectiveness of Georgian rescue group.
A field headquarters has been set up at the site in coordination with the operational control center of the city of Adiyaman.
According to the decision of the Prime Minister of Georgia, Irakli Garibashvili, Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs in Turkey immediately got involved in the rescue operation.