• ქართველი მაშველები თურქეთში სამაშველო ღონისძიებას აქტიურად აგრძელებენ
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები თურქეთის რესპუბლიკაში მომხდარი მიწისძვრის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებებს გაძლიერებული ძალებით ორ ლოკაციაზე განაგრძობენ.
სამაშველო ღონისძიებაში 100 მეხანძრე-მაშველი შესაბამისი აღჭურვილობითაა ჩართული. ძებნა-შველის ღონისძიებაში აქტიურად მონაწილეობენ ქართველი კინოლოგები და მაშველი ძაღლები.
ადგილზე მოქმედებს საველე შტაბი, რომელიც ქალაქ ადიამანის ოპერატიული მართვის ცენტრთანაა კოორდინაციაში.

• Georgian rescuers actively continue the rescue operation in Turkey
Firefighters and rescuers of the Emergency Situations Management Service under the Ministry of Internal Affairs of Georgia continue to participate in liquidation and rescue measures of the earthquake consequences in the Republic of Turkey.
100 firefighters with appropriate equipment are involved in the rescue operation. Georgian cynologists and rescue dogs actively participate in the search and rescue activities.
The task of the Georgian rescue team is to find and rescue people trapped in ruins.
A field headquarters has been set up at the site in coordination with the operational control center of the city of Adiyaman.