• ქალაქ ბოლნისსა და სოფელ რაჭისუბანში პოლიცია საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებას და ს...
ქალაქ ბოლნისსა და სოფელ რაჭისუბანში პოლიცია საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებას და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვას უზრუნველყოფს
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე, მაღალი ეპიდემიოლოგიური რისკის გამო, ქალაქ ბოლნისსა და სოფელ რაჭისუბანში საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვები ამოქმედდა.
ქალაქ ბოლნისის და სოფელ რაჭისუბანის შესასვლელებსა და გასასვლელებში 5 დამატებითი საკონტროლო გამშვები პუნქტი მოეწყო.
საკარანტინო პირობები მოქალაქეთა თავისუფალი გადაადგილების შეზღუდვას ითვალისწინებს.
შეზღუდვებს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები თავდაცვის სამინისტროს თანამშრომლებთან ერთად 24 საათის განმავლობაში, საგანგებო რეჟიმში გააკონტროლებენ.
პოლიცია ადმინისტრაციულ საზღვრებზე პირთა გადაადგილებას და საგანგებო მდგომარეობის გამკაცრებული პირობების შესრულებას უზრუნველყოფს.

• Police forces ensure public order and enforcement of strict quarantine measures ...
Police forces ensure public order and enforcement of strict quarantine measures imposed in Bolnisi and Rachisubani village
Based on the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, due to high epidemiological risks, strict quarantine restrictions have been imposed in town of Bolnisi and Rachisubani village.
Five police checkpoints have been arranged at the entrances of Bolnisi and Rachisbani village.
Terms of the strict quarantine measures envisage the limitation of movement.
Police will ensure strict monitoring on the movement at the administrative borders of municipality as well as the enforcement of strict measures imposed within the frames of the state emergency regime.
All persons on the territory of Georgia must follow requirements of the Georgian legislation on public health